Trump elnökségének közeledtével sorra mondják fel a nagy cégek a sokszínűségi programjaikat
Az amerikai üzleti szféra gyorsan reagál a politikai nyomás változásaira.
A Legfelsőbb Bíróság hétfői döntésének értelmében teljes egészében életbe léphet Donald Trump beutazási rendeletének legújabb verziója. Ez véget vethet a beutazási tilalmak körüli pereskedéseknek.
A Legfelsőbb Bíróság hétfői döntésének értelmében teljes egészében életbe léphet Donald Trump beutazási rendeletének legújabb verziója. A szeptemberben kiadott rendelet nyolc ország (Csád, Irán, Líbia, Észak-Korea, Szíria, Venezuela, Szomália és Jemen) állampolgáraival szemben támaszt beutazási tilalmat – írja a CNN.
A rendelet tiltása mellett csak két bíró, a liberálisnak számító Ruth Bader Ginsburg és Sonia Sotomayor szavazott.
Korábban alsóbb fokú bíróságok rendszeresen megakadályozták a rendelet hatályba lépését. A sokak által muszlimellenesnek tartott rendeletért lassan egy éve küzd a Fehér Ház, a jelenlegi már a harmadik verzió. San Franciscoban és a virginiai Richmondban épp a héten tartanak bírósági meghallgatást a rendelet ügyében.
Donald Trump januárban írta alá azt a rendeletet, ami kilencven napra megtiltotta a fent említett hét muszlim ország állampolgárainak, hogy beutazzanak az Egyesült Államokba. Márciusban lekerült a listáról Irak feloldották a szíriai menekültekre vonatkozó, határozatlan idejű tiltást. A rendeletek ellen azonnal megindultak a bírósági perek az alsóbb fokú bíróságokon. Júniusban a Legfelsőbb Bíróság úgy döntött, a rendelkezések többsége hatályba léphet. Szeptemberben jelent meg a harmadik rendelet, ami a listához adta Észak-Koreát és Venezuelát.
Az alsóbb fokú bíróságok,például egy marylandi, azzal érveltek a rendeletek ellen, hogy az sérti az első alkotmánymódosítást, ami a vallásszabadságra vonatkozik. Egy hawaii bíróság szerint nemzetiségi alapon diszkriminálnak a rendeletek.